Udany debiut "Lewego" w Bayernie! Polak strzelił gola w sparingu

Robert Lewandowski błysnął skutecznością w swoim pierwszym meczu w barwach Bayernu Monachium. Polski snajper wpisał się na listę strzelców w sparingowym spotkaniu z MSV Duisburg. Zobaczcie bramkę "Lewego"!

Polak pojawił się w wyjściowym składzie Bayernu Monachium w spotkaniu rozgrywanym w Duisburgu przeciwko lokalnemu MSV Duisburg i już w 8.minucie był bliski zapewnienia Bawarczykom prowadzenia, ale jego uderzenie główką wybronił przytomnie Michael Ratajczak.

Tuż przed końcem pierwszej odsłony meczu Lewandowski stanął raz jeszcze przed świetną szansą, by poprawić humory w szeregach Bayernu do przerwy, ale po dośrodkowaniu Diego Contento przestrzelił nad poprzeczką.

Do trzech razy sztuka

Polski napastnik nie pomylił się już jednak w 62.minucie, gdy piłkę dobrze wystawił mu Rafinha, Lewandowski świetnie ją przyjął i perfekcyjnym uderzeniem umieścił ją w rogu bramki, zdobywając swojego pierwszego gola w trykocie Bayernu.

Radość Lewandowskiego i pozostałych graczy mistrza Niemiec nie trwała jednak długo. Siedem minut po trafieniu naszego reprezetanta do wyrównania dość niespodziewanie doprowadził Fabian Schnellhardt. Ofensywny pomocnik Duisburga przedarł się przez bawarską obronę i świetnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans na obrobę Tomowi Starke.

Po 85.minutach zakończył się mecz dla Roberta Lewandowskiego, a ostatnie pięć minut gry nie przyniosły już zmiany wyniku.

MSV Duisburg - Bayern Monachium 1:1 (0:0)

Bramki:

0:1 62' Robert Lewandowski
1:1 69' Fabian Schnellhardt

MSV Duisburg: Ratajczak, Kühne, Schorch, Meißner, Wolze, Albutat, Bohl, Grote, Janjic, Klotz, Onuegbu

Bayern Monachium: Starke, Badstuber, Gaudino, Contento, Hojberg, Scholl, Lewandowski, Alaba, Rafinha, Sieghart, Bernat

Pierwszy gol Lewandowskiego w Bayernie:

Powiązana galeria: